васко ковачевски

Пронајдени се 29 резултати на тема „васко ковачевски“
Економија

ЕСМ како бунар без дно, досега потрошени 165 милиони евра, директорот Васко Ковачевски открива: Ќе треба уште 100 милиони, ќе се задолжуваме и кај ЕБОР

Васко Ковачевски, генералниот директор на АД ЕСМ, во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека на компанијата до крајот на годината ќе...