недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

4 хороскопски знаци што ќе го почувствуваат ударот на ретрограден Сатурн на 4. ноември: Не се ни свесни што ги чека

4 хороскопски знаци што ќе го почувствуваат ударот на ретрограден Сатурн на 4. ноември: Не се ни свесни што ги чека

Ви откриваме 4 знака кои на 4. ноември ќе бидат на удар на ретрограден Сатурн

Во хороскопот, планетата Сатурн традиционално се поврзува со дисциплина, ред и карма. Оваа планета ви покажува како да работите на себе и кои области се за вас. Темата карма е една од клучните кога се разгледува влијанието на Сатурн. Оваа планета е праведна и не дозволува неправдите да поминат неказнето. Може да се појави и креативна блокада, бидејќи Сатурн претпочита рутина и ред. Ретроградниот Сатурн започна на 17. јуни 2023, а завршува на 4. ноември.

Ова се четирите хороскопски знаци кои најмногу ќе го почувствуваат влијанието на ретрограден Сатурн…

Близнаци

Претставниците на овој хороскопски знак ги очекуваат промени на работа. Можно е да имате повеќе обврски од претходно и поголем обем на работа. Лекциите што ќе ги совладате за време на ретрограден Сатурн може да ви помогнат да постигнете успех во кариерата.

Овен

Ретроградниот Сатурн е сериозен тест за Овните. Со оглед на тоа што водите многу активен и енергичен живот, сега треба да забавите за подобро да се разберете себеси и сопствените желби. Сатурн настојува да ви покаже во кои сфери ви недостига контрола.

Девица

Темата долгорочни врски беше најважна за Девиците последниве месеци. Додека Сатурн се движеше низ вашата седма куќа, успеавте да здивнете малку од драстичните промени во вашиот живот за да можете правилно да ги поставите приоритетите во односите.

Риби

Претставниците на овој хороскопски знак не можат а да не го почувствуваат влијанието на Сатурн. Можеби се чувствувате како да го носите товарот на целиот на вашите раменици. Најважната лекција на ретроградниот Сатурн е да се потсетите колку вредите. Сатурн ве изложи на разни тестови за на крајот да можете да му покажете на светот подобра верзија од себе: позрела и позадоволна.