понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

Кои хороскопски знаци ќе се збогатат во ноември: На Бикот му ги трошат парите, за Рибите прилив од странство

Кои хороскопски знаци ќе се збогатат во ноември: На Бикот му ги трошат парите, за Рибите прилив од странство

Се наоѓаме во сезоната на Шкорпија, која е многу моќна, но и мистериозна, па ништо не е како што изгледа на прв поглед. Планетарното соѕвездие на некои знаци ќе им одговара повеќе од другите, па тие ќе можат да заработат пари во текот на ноември.

Дознајте дали вашиот хороскопски знак ќе има пари во текот на ноември:

ОВЕН

Во текот на ноември ќе имате многу непланирани трошоци. Колку и да се трудите да заштедите, ќе се појават ситуации кога ќе треба да дадете пари. Деловното партнерство со Вага може да ви донесе пари.

БИК

Не сте финансиски задоволни. Ако сте во брак, вашиот партнер ќе ги потроши вашите пари. Истото важи и за деловните партнерства, кои се на тенок мраз кога се во прашање финансиските вреднувања. Подобро е да почекате до крајот на ноември за да се стабилизирате финансиски.

БЛИЗНАЦИ

Ќе се обидете да добиете покачување во ноември, но тоа ќе биде одложено. Во наредниот месец можете да заработите добри пари врз основа на нешто што досега ви беше хоби.

РАК

Ќе заработите многу пари, но ќе имате и трошоци. Едноставно нема да има премногу пари за заштеда. Ќе имате впечаток дека колку и да работите, ништо не ви преостанува за оние ситници за кои сонувате со месеци. Бидете порационални со вашите финансии.

ЛАВ

Ќе имате големи трошоци поради станот. Секоја инвестиција во недвижен имот може да ви донесе загуби. Стабилизацијата доаѓа само од средината на месецот.

ДЕВИЦА

Вие сте еден од знаците кои ќе профитираат во текот на ноември. Првата половина од месецот е важна за вас бидејќи имате шанса да заработите големи пари.

ВАГА

Нагласеното второ поле ви носи големи пари, но и трошоци. Вагите кои се во брак ќе мислат дека партнерот неправедно ги троши нивните пари. Имате големи планови, но внимавајте како ги вложувате парите.

ШКОРПИЈА

Имате големи амбиции, но мора да почекате до крајот на ноември за паричната ситуација да излезе од ќор-сокак. Лути сте што не можете да ја поправите финансиската состојба преку ноќ, туку почнете да работите на тоа во втората половина на ноември.

СТРЕЛЕЦ

Втората половина на ноември ви е поповолна за пари. Значи ништо значајно нема да се промени на почетокот на месецот.

ЈАРЕЦ

Имате шанси да заработите преку влијателни пријатели. Не е исклучено некоја Шкорпија да ви помогне да добиете бизнис понуда со поголема плата. Тоа ќе биде актуелно во првата половина на месецот.

ВОДОЛИЈА

Имате големи трошоци и чувствувате дека не заработувате доволно пари. Во првиот дел од месецот ќе мора да бидете штедливи бидејќи ве очекуваат нови трошоци.

РИБИ

Сезоната на Шкорпии е добра за вас, па ќе успеете да заработите доволно пари. Пари може да дојдат од странство или врз основа на соработка со странска компанија.