четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

Ретроградниот Меркур на 29 декември ќе им го расипе животот на ОВИЕ хороскопски знаци

Ретроградниот Меркур на 29 декември ќе им го расипе животот на ОВИЕ хороскопски знаци

стролозите зборуваат за ефектот што ретроградниот Меркур ќе го има врз знаците на Зодијакот од 29 декември.

Три хороскопски знаци се во посебна опасност.

Девица

Девиците треба што поскоро да ги завршат сите свои важни работи и обврски, па така од 29 декември и три недели од овој датум, ништо да не мора да се договора, потпише или купи. Според експертите, сите важни работи што ќе треба да се направат во текот на ретромеркурниот циклус ќе бидат придружени со некакви проблеми и неволји.

Вага

Вагите треба да бидат исклучително внимателни во наведениот период зашто постои за нив ризик погрешно да пополнат некои формулари, да направат грешки во некои документи, да направат грешка во бројот на сметката при плаќањето па дури и по грешка да загубат поголема сума пари.

Дури и ако се обидете да се концентрирате на деталите, тешко дека ќе можете да го избегнете ефектот на ретроградниот Меркур.

Водолија

Водолиите ги очекуваат непријатни вести од роднините. Роднините може да им се јават да пријават проблеми во семејството. Може да има вести за некакво уништување на куќата на родителите, или на блиските роднини, но и информации за смрт на некој близок.