понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Виделе питон со надуван стомак: Кога откриле што изел, не можеле да поверуваат (ВИДЕО)

Виделе питон со надуван стомак: Кога откриле што изел, не можеле да поверуваат (ВИДЕО)

Во еден резерват во Јужна Африка забележана е неверојатна глетка. Работниците во резерватот пронашле питон со огромен, потечен стомак.

Змија веќе била мртва, но работниците сакале да знаат што е причината за тоа.

Она што го откриле и тоа како ги шокирало… Змијата буквално земала преголем залак.

Имено, таа во себе 13 килограми тешко бодликаво прасе.

Погледнете го видеото: