понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ФОТО: Страшна сообраќајка вечерва во Македонија- три лица се тешко повредени

ФОТО: Страшна сообраќајка вечерва во Македонија- три лица се тешко повредени

Вечерва околу 18 часот тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Македонски Брод односно кај планинскиот превој Барбарас.

Директен судир помеѓу тешко товарно возило камион и патничко возило автомобил “Пасат” со прилепски регистарски таблички каде тешко повредени се три лица кои итно се префрлени во Градската Болница во Прилеп.

Полиција е на местото на несреќата и врши увид. Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

ФОТО: setaliste.com.mk