петок, 23. февруари 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Кражба во казино во Скопје

Кражба во казино во Скопје

На 11.07.2019 година во 20.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на улица „Народен Фронт“ во Скопје непознато лице извршило разбојништво и одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.