недела, 25. февруари 2024. Вести денес: 0
home Хроника

Љубовна драма во гостиварско: 15- годишно девојче пријавено за исчезнато, нејзиниот дечко приведен

Љубовна драма во гостиварско: 15- годишно девојче пријавено за исчезнато, нејзиниот дечко приведен

Утринава во 03,40 часот во Полициската станица Гостивар, А.Ш. (41) од село Падалиште пријавил дека неговата 15-годишна ќерка на 05.08.2018 година околу 2 часот се оддалечила од домот во непознат правец.

По преземени мерки девојчето било пронајдено во село Чегране кај лицето А.Х. со кого била во љубовна врска.

А.Х. бил приведен во Полициската станица Гостивар и бил задржан за понатамошна постапка.