сабота, 16. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Маж со пиштол во рака лежел во парк во Штип, задржан на Психијатрија

Маж со пиштол во рака лежел во парк во Штип, задржан на Психијатрија

Маж кој лежи на тревната површина од паркот Суитлак на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ и во рацете држи пиштол, бил пријавен вчера попладне.

-Лицето со возило на Брза помош е пренесено во Клиничка болница-Штип, каде што од страна на дежурен лекар е константирано изместување на лактот на раката, а по санирање на повредата ќе биде задржан на психијатриското одделение при Клиничка болница Штип, информираат од полицијата.

Од страна на полициски службеници во СВР-Штип константирано е дека станува збор за Р.П.(43) од Штип.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.