четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Маж си ја претепал поранешната сопруга, па доби лисици на раце

Маж си ја претепал поранешната сопруга, па доби лисици на раце
илустрација

На 20.10.2023 во 23:50 часот во Битола полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Д.М.(39) од Битола, поради тоа што околу 21:00 часот физички ја нападнал неговата 41-годишна поранешна сопруга.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.