четврток, 23. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА КУРИР: Откриен идентитетот на насилникот и нападнатата жена среде Скопје

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА КУРИР: Откриен идентитетот на насилникот и нападнатата жена среде Скопје

На 24.07.2019 во 15.30 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека на крстосницата на бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Беласица“ се случил инцидент помеѓу З.П.(45) од Скопје и Д.С.(30) од Скопје, информираат од МВР за КУРИР.

Извршен е разговор со нив и ќе бидат поднесени соодветни поднесоци против нив, додаваат од МВР за КУРИР.