понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Наставник удрил дете во Желино, ученикот со скршен заб

Наставник удрил дете во Желино, ученикот со скршен заб

Петнаесетгодишен ученик во Основното училиште „Луиѓ Гуракуќи“ од Желино, заедно со неговиот стрико Б.И.(38), денес пријавиле дека на 13.03.2018 година околу 11:00 часот , на час по историја, со рака бил удрен од наставникот.

Според пријавителот, наставникот без причина го удрил по задниот дел од главата, од што малолетникот удрил во клупата и му се скршил еден од предните заби.

Нешто подоцна, повредениот малолетник се обратил за лекарска помош во тетовската клиничка болница, а потоа го пријавил случајот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.