петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Полицискиот час го прекршиле 15 лица, за неносење маски казнети 438 граѓани

Полицискиот час го прекршиле 15 лица, за неносење маски казнети 438 граѓани

Од 00.00 часот до 04.00 часот (19.05.2021) констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (18/19.05.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 438 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.