вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во Центарот за бездомници во Чичино село

Пожар во Центарот за бездомници во Чичино село

На 15.03.2018 година  во 09:52 часот во Чичино село, во Центарот за бездомници била опожарена една соба од барака.

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени  лица нема.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.