понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Пожар во затворот во Охрид- затвореник со цигара запалил ќебиња и јоргани

Пожар во затворот во Охрид- затвореник со цигара запалил ќебиња и јоргани

Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ вчера во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, Л.М. (31) од Куманово, најверојатно со запалена цигара, запалил ќебиња и јоргани во просторијата каде бил сместен.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Охрид, како и од вработените во затворот, пожарот бил изгаснат.