четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец каснат од куче скитник

Скопјанец каснат од куче скитник

Шеесет и две годишиот Ј.П. од Скопје вчера бил нападнат од куче скитник.

Како што информираат од полицијата околу 10.40 часот на бул. „Јане Сандански“ скопјанецот бил нападнат од куче скитник, кое го каснало во пределот на десната нога.