вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Со мотор „Кавасаки“ покосил седум годишно дете на велосипед

Со мотор „Кавасаки“ покосил седум годишно дете на велосипед

На 26.06.2019 година околу 20.00 часот на ул.„Блага Ружето“ во Прилеп, Н.Ј.(24) од Прилеп, управувајќи мотоцикл „Кавасаки“ со прилепски регистарски ознаки, удрил во велосипед што го управувало седумгодишно дете од Прилеп, кое било пренесено во болницата во Прилеп каде му била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.