петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Вечерва на подрчјето на ПС ОН Бит Пазар, уапсени се 15 лица поради непочитување на забраната за движење

Вечерва на подрчјето на ПС ОН Бит Пазар, уапсени се 15 лица поради непочитување на забраната за движење

Ја информирам јавноста дека денеска 7.6.2020 на подрчјето на ПС ОН Бит Пазар од 19 до 20 часот лишени од слобода се 15 лица кои не ја почитувале забраната за движење, и тоа на улиците Методија Митевски, Емин Дураку, Вуковарска, Панче Неделковски, Лазо Трповски и Никола Карев, објави министерот за внатрешни работи Наќе Чулев.

-Министерството за внатрешни работи продолжува со интензивни контроли на територијата на целата држава со цел санкционирање на непочитувањето на мерките за справување со Ковид 19, пишува во својата објава Чулев.