четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Во комбе возел 33 мигранти, приведен маж од Струга

Во комбе возел 33 мигранти, приведен маж од Струга

Денеска (27.09.2023) во 11:30 часот полициски службеници од РЦ за ГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица во близина на бензинска пумпа на автопат А1, кај Гевгелија, го лишија од слобода И.М.(41) од Струга, кој со товарно возило „фиат дукато“ со охридски регистарски ознаки, превезувал 33 мигранти.

Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК Скопје и против возачот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.