недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Жена касната од куче-скитник во Чаир

Жена касната од куче-скитник во Чаир

Педесет и три годишната скопјанка Б.Б. пријавила дека завчера во Чаир била нападната од кучиња – скитници од кои едното ја каснало во пределот на левата подколеница.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил околу 17.00 часот, додека Б.Б.  се движела на улица „Самоилова”.