вторник, 12. декември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Одличен ден за прошетка: Топло и сончево време

Одличен ден за прошетка: Топло и сончево време

Продолжува периодот на стабилно и топло време со пораст на температурите.

Денеска ќе биде сончево со температура во интервалот од 21 до 28 степени, а утре од 23 до 30 степени.

Од вторник до петок во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.

Во поголемиот дел од земјата и понатаму ќе се задржи суво време.

Најнови вести