среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Почина родилката која пред 12 дена скокна од зградата на ГАК

Почина родилката која пред 12 дена скокна од зградата на ГАК

39 годишната родилка им подлегнала на повредите стекнати при скокањето од првиот кат на Клиниката за гинекологија и акушерство.

Веста за Канал 5 ја потврдија членови на нејзиното семејство.

Фаталниот настан се случи на 2 јули околу 21:30 часот а 12 дена подоцна родилката почина.

Веднаш по настанот Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши вонреден инспекциски надзор на Клиниката за гинекологија и акушерство.

Најнови вести