гак

Пронајдени се 54 резултати на тема „гак“
Вести

Матеј и Тара си заминаа дома, родени се во 29-та гестациска недела: По стресните денови, дојде голема среќа за семејствата (ФОТО)

Уште две среќни приказни доаѓаат од Клиниката за гинекологија и акушерство оваа недела. По 52 дена дружење со докторите и со сестрите...
Вести

Постпородилната депресија е сериозен проблем кај многу мајки во Македонија: Дознајте кои се ризик факторите, симптомите и како можете да си помогнете

Од седум до 15 отсто од жените паѓаат во постпородилна депресија, а уште толку се непрепознаени и нелекувани од различни причини, покажуваат...
Вести

„Итно да се преиспита случајот со пациентката која по породувањето скокна низ прозорец на Клиниката за гинекологија“

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ итно бара да се преиспита случајот со пациентката која по породувањето скокна низ прозорец на...
Вести

РОДИЛКАТА КОЈА СЕ ОБИДЕ ДА СЕ САМОУБИЕ Е ВО МНОГУ КРИТИЧНА СОСТОЈБА: Не сакала да го дои бебето, била лесно вознемирена

Триесет и деветгодишната родилка која синоќа се обиде да си го одзеде животот фрлајќи се од првиот кат на Клиниката за гинекологија...
Вести

ПО 74 ДЕНА СИ ЗАМИНА ДОМА – бебето родено со 700 грама ја напушти Клиниката за гинекологија во Скопје со 2200 грама (ФОТО)

По 74 дена поминати на Универзитетската Клиника за гинекологија и акушерство – Скопје, со престој на неонатолошките интензивни одделенија,...