четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ПОВРЕДЕНИ Ѝ СЕ ПРШЛЕНИТЕ, ГРАДНИОТ КОШ И ГЛАВАТА? Еве во каква моментална состојба е родилката која скокна од прозор

ПОВРЕДЕНИ Ѝ СЕ ПРШЛЕНИТЕ, ГРАДНИОТ КОШ И ГЛАВАТА? Еве во каква моментална состојба е родилката која скокна од прозор

Не е променета здравствената сосотојба на 39-годишната родилка од Скопје, која во неделата вечерта скокна од прозорец од први кат на Клиниката за Гинекологија и акушерство, објави плусинфо

Таа сѐ уште се бори за живот на КАРИЛ и е во тешка здравствена состојба и покрај извршената операција, по падот од зградата, информираше ГАК.

Неофицијално, родилката има тешки повреди на вратниот ‘рбет, градниот кош и главата.

Државниот санитарен и здравствен инспекторат во моментов врши вонреден инспекциски надзор на Универзитетската клиника за гинекологија.

– По изготвување на извештајот од страна на ДСЗИ, јавноста навремено ќе биде информирана – велат од Министерството за здравство.

Најнови вести