вторник, 30. април 2024. Вести денес: 0
home Вести

Се разгледуваат дополнителни превентивни мерки за повозрасните од 65 и помладите од 18 години

Се разгледуваат дополнителни превентивни мерки за повозрасните од 65 и помладите од 18 години

Владата веројатно ќе донесе дополнителни мерки за превенција на граѓаните повозрасни од 65 години, како и помладите од 18 години, рече на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче. Тој информираше дека мерките ќе се разгледуваат на денешната владина седница закажана за 17:00 часот.

Воедно, Филипче кажа дека вработените на Клиниката за кожни болести навршија карантин од 14 дена и сите ќе бидат тестирани на ковид-19 пред да се вратат на работните места.

Најнови вести