понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Почнува летната сезона во Аква паркот во Скопје

Почнува летната сезона во Аква паркот во Скопје

Од денеска почнува летната сезона во Аква паркот кој работи во рамки на спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје.

На отворањето најавено е дека ќе настапат диџеите Дела и Боби од „Сити радио“ заедно со диџеј Ампов.

За време на летната сезона, посетителите ќе може да уживаат на бумерангот, мрзливата река, базенот со бранови, спејс болот…