петок, 1. декември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Актерот проговори за канцерот и за пеколот кој го проживува

Актерот проговори за канцерот и за пеколот кој го проживува

Се одлучи да им открие на сите низ што поминува од 2015 година, кога му е дијагностициран канцер, за што долго не сакаше да зборува во јавноста.

Бев премногу сериозен – изјави Вал Килмер (57) за животот, пред да се разболи од тешката болест. Знаев да се изнервирам кога на пример нема да бидам номиниран за Оскар. Мерил Стрип сигурно е многу среќна поради своите Оскари. Важно е да те сакаат луѓето, да си сакан, додаде актерот.

Поради рак на грлото актерот се подложил на трахеотомија, а поради истата има необичен рапав глас и краток здив додека разговара со другите.

По некое време откако дознал дека има канцер, неговата ќерка Мерцедес доживеала сообраќајна несреќа, во која тешко ја повредила ногата.

Вербата му помогна да излезам на крај со се. Ми помогна да ги пребродам сите кризи, наведува за американските медиуми Вал Килмер кој е познат по улогите “Top gun” I Batman Forever”.

Најнови вести