четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Жена повредена во сообраќајка во центарот на Скопје

Жена повредена во сообраќајка во центарот на Скопје
илустрација

Во центарот на Скопје доцна попладнево се случила сообраќајна незгода во која со повреди се здобила жена, која е пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување помош.

Од МВР информираат дека увидот е во тек, а според првичните информации мотоцикл удрил во жената пешак.