вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Цеца пеела на свадба и за половина час земала ОГРОМНА СУМА – еве колку илјади евра младенците издвоиле за секоја песна

Цеца пеела на свадба и за половина час земала ОГРОМНА СУМА – еве колку илјади евра младенците издвоиле за секоја песна

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ неодамна настапи на свадба како специјална гостинка, а цената на нејзиниот хонорар за само половина час пеење наводно изнесувала дури 30.000 евра.

-Кога младенците ја повикале да биде специјална гостинка, нејзиниот тим договорил Светлана да биде на свадбата половина час, а цената за тој настап е 30.000 евра, пишуваат српските медиуми.

Бидејќи една песна во просек трае три минути, Ражнатовиќ можела да отпее најмногу десет песни, па според таа пресметка овој брачен пар платил 3.000 евра за секоја една песна што го испеала Цеца.

Кога се појавила во свечената сала, каде била организирана свадбената веселба, присутните гости скокнале од столчињата и се собрале околу пејачката.

Најнови вести