цеца ражнатовиќ

Пронајдени се 58 резултати на тема „цеца ражнатовиќ“
Познати

Живее на “стара слава“: Песните на Цеца му носат пари и денес иако ги напиша пред децении – овие хитови се “златна кокошка“

Некогаш голема ѕвезда, познатиот рокер и творец на многу хитови, Милиќ Вукашиновиќ, денес живее како потстанар. Тој во една емисија...
Познати

Цеца од својата свекрва доби вреден подарок на свадбата со Аркан, а сега тоа “парче“ е кај снаата Богдана – еве за што станува збор

Пред нешто помалку од триесет години, колона од дури шеесетина возила се упати кон родното место на Цеца Ражнатовиќ, тогаш Величковиќ,...
Познати

Цеца пеела на свадба и за половина час земала ОГРОМНА СУМА – еве колку илјади евра младенците издвоиле за секоја песна

Најголемата балканска ѕвезда Цеца Ражнатовиќ неодамна настапи на свадба како специјална гостинка, а цената на нејзиниот хонорар за...
Познати

Аца Лукас им објави “војна“ на колешките и ги избриша дуетите со нив: Цеца, сепак, е посебна приказна, овие ДВЕ ПЕСНИ се враќаат на Јутјуб

Аца Лукас последните месеци војуваше со сите колешки со кои правеше дуети, поради тоа што ги избриша песните од Јутјуб. Меѓу нив беше...
Познати

Не дозволила да променат делови од нејзиниот живот: Цеца ја откри вистината за својот изглед и призна зошто нема да има филм и книга за неа

Иако и понудиле фантастични услови, Цеца Ражнатовиќ признава дека ја одбила понудата на Американците да напишат книга за неа и да снима...
Музика

Голем концерт на 11-ти јуни на Цеца и Анастасија во Пробиштип: Откриено што бараат задолжително да има на нивната рајдер-листа!

Има помалку од две недели до најголемиот концерт за ова лето. 11 јуни, „Аква парк“ во Пробиштип – Цеца и Анастасија Ражнатовиќ за првпат...
Познати

ХИТ ВИДЕО: Најголемите непријателки една до друга- Јеца и Цеца заедно во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Јелена Карлеуша од оваа сезона повеќе не е дел од „Ѕвездите на Гранд“, а на нејзино место дојде нејзината најголема непријателка, пејачката...
Познати

Неодолива фотографија од Анастасија и ќерката на момчето на Цеца – погледнете колку тие се сакаат (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ беше меѓу присутните гости на роденденската забава на Богдан Срејовиќ, момчето на нејзината мајка Цеца Ражнатовиќ. Прославата...