четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

За некои ќе се изненадите: Откриваме колку се високи балканските ѕвезди кога не носат штикли (ФОТО)

За некои ќе се изненадите: Откриваме колку се високи балканските ѕвезди кога не носат штикли (ФОТО)

Сигурно некогаш сте се запрашале колку се високи жените кои се големи ѕвезди на Балканот. Тоа е речиси невозможно да се процени бидејќи секогаш носат високи потпетици.

Меѓу највисоките се Јелена Карлеуша и Лепа Брена. Тие имаат иста висина – 178 сантиметри.

Лепа Брена е позната по долгите нозе, па не можевме ни да помислиме дека е пониска.

 

Карлеуша е позната по тоа што обожава штикли и секогаш ги носи, а нејзината висина е идеална дури и ако не сака високи потпетици.

Многумина веруваат дека идеална висина има Сека Алексиќ, па таа може да носи високи потпетици, но и да носи рамни чевли, кои најмногу ги користи додека го поминува времето со своите синови. Сека е висока 168 сантиметри.

 

Цеца Ражнатовиќ е висока 173 сантиметри. Таа важи за една од највисоките дами на балканската јавна сцена. Сепак, таа секогаш истакнува дека нема да ја видите приватно во високи потпетици, туку во многу поопуштено издание, фармерки, тренерки и рамни чевли.

Рада Манојловиќ секогаш во преден план ја има витката фигура и долгите нозе, а можеби мислевте дека таа е уште повисока. Таа има иста висина како Цеца и секогаш плени со својот изглед. Висока е 173 сантиметри.

Дали отровот навистина се чува во мали шишиња? Гоца Тржан е висока само 160 см и затоа описот на џебната Венера одлично и прилега.

Најнови вести