недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Живее на “стара слава“: Песните на Цеца му носат пари и денес иако ги напиша пред децении – овие хитови се “златна кокошка“

Живее на “стара слава“: Песните на Цеца му носат пари и денес иако ги напиша пред децении – овие хитови се “златна кокошка“

Некогаш голема ѕвезда, познатиот рокер и творец на многу хитови, Милиќ Вукашиновиќ, денес живее како потстанар.

Тој во една емисија призна дека живее од „стара слава“, поточно од парите што ги добива за неговите песни кои ги напишал пред неколку децении.

Некои од неговите најголеми хитови ги испеа Светалана Цеца Ражнатовиќ, а Милиќ призна дека токму од нив заработува најмногу.

-Еднаш годишно ми плаќаат за авторски права од претходната година. Главно за неколку песни кои се големи хитови, како „Voljela sam voljela” и „Ja te volim od ljubavi sva gorim” или „Tražio si sve”.  Добро е што Цеца ги сними овие песни во деведесетите, па поновите генерации дознаа за нив. Верзиите на Ханка се вртеа помалку, рече тој.

Најнови вести