цеца ражнатовиќ

Пронајдени се 58 резултати на тема „цеца ражнатовиќ“
Познати

Никогаш нема да го повторам тоа што го направи мајка ми: Анастасија брутално откри кој потег на Цеца нема да си го дозволи во животот

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ отворено проговори во една емисија што би повторила од богатата кариера на својата мајка Цеца...
Познати

Нови фотографии од Цеца и новото момче Богдан – со својата ќеркичка дојде кај неа во вилата а еве и со каков автомобил пристигна (ФОТО)

Цеца Ражнатовиќ (47) и Богдан Срејовиќ (38) уживаат во љубовта, иако неодамна се појавија шпекулации дека повеќе не се заедно и дека ги отстраниле...
Познати

И Цеца е типична балканска баба: Пејачката се пофали како е облечен нејзиниот внук ова зимо, нема дете да ја нема оваа облека дома (ФОТО)

Гордата баба Цеца никако да се одвои од своето внуче од синот Вељко Ражнатовиќ. Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографии од...
Познати

Во вакво издание речиси никој ги нема видено- Цеца сподели што прават Вељко и Жељко на овој голем ден за семејството (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ, синот на Богдана и Вељко Ражнатовиќ, односно првиот внук на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ на 3 ноември наполни пет месеци. Уште...
Познати

Откриено како изгледа вилата на Цеца на Кипар: Голема е колку замок, а кога ќе видите што има во дворот ќе го смените мислењето за неа

Откако се врати од Рим каде пееше на ромска свадба, Цеца се одлучи да отпатува од Белград и да замине на својот долго очекуван одмор. Таа...
Познати

Додека Цеца е на Кипар дома нема никој: Вељко замина на неговото омилено место, кога ќе го види ова пејачката ќе и се навратат спомени

Синот на пејачката Цеца Ражнатовиќ веќе со години се гордее со потеклото на неговата мајка, особено селото во кое се уште живеат неговите...
Познати

Цеца се врати од Рим каде пееше на ромска свадба- без шминка се криеше од медиумите, но ја издаде новиот бел „ѕвер“ вреден 140.000 евра

фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ вчера доцна во ноќта заедно со својата ќерка Анастасија пристигнаа во Србија по настапот на ромската...
Познати

Нема да и биде добро: Вељко откри голема тајна за пејачката- еве што му прави Цеца на внукот додека боксерот не е дома

Еден од најуспешните боксери во Србија и син на Цеца Ражнатовиќ Вељко Ражнатовиќ за српскиот портал „Еспресо“ открива како се снаоѓа...
Познати

Пејачката ја снимаше Анастасија и нејзиното момче- еден детаљ ќе ви открие во каков однос е Цеца со идниот зет (ФОТО)

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ покажа на сите каков иден зет ќе има, а доказ за тоа е видео снимката која ја направи пејачката. Иако...
Познати

За овој човек вреди сѐ: Цеца и Анастасија дојдоа во Скопје само на неколку часа, па не ни размислуваа на опасноста што ги дочека за назад (ФОТО)

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ не е тајна дека има многу пријатели, колеги и деловни партнери од Македонија. Пејачката...
Познати

Не може да си поверува на сопствените очи: Цеца сподели со фановите каков подарок доби од зетот за Божиќ (ФОТО)

Новогодишните и божиќните празници се убав повод да се подаруваат работи и добиваат работи, па така една од тие што овој период се пофали...