среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

ФОТО: Богдана се породи, Цеца стана баба

ФОТО: Богдана се породи, Цеца стана баба

Синот на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, Вељко денеска стана татко.

Неговата сопруга Богдана е примена во приватна болница рано утринава, каде на свет го донела синот Жељко.

Бебето е родено тешко 3.360 грама, долго е 53 сантиметри и добило оцена 10 по раѓањето. Породувањето било со царски рез, а го извршил докторот кој ја породил Цеца со Вељко и Анастасија.

Тато Вељко, како што јавуваат српските медиуми, присуствувал на породување. Денеска му е роденден и на таткото на Богдана, па тој го доби најубавиот подарок – внукот Жељко.

Првите честитки на социјалните мрежи стигнаа токму од баба Цеца.

-Се роди. Се роди Жељко, објави Цеца на Инстаграм.

Најнови вести