среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Не дозволила да променат делови од нејзиниот живот: Цеца ја откри вистината за својот изглед и призна зошто нема да има филм и книга за неа

Не дозволила да променат делови од нејзиниот живот: Цеца ја откри вистината за својот изглед и призна зошто нема да има филм и книга за неа

Иако и понудиле фантастични услови, Цеца Ражнатовиќ признава дека ја одбила понудата на Американците да напишат книга за неа и да снима филм и серија.

Како што истакнува, верува дека не е подготвена да го претвори својот живот во роман или во приказна на екранот.

-Имав разни понуди, ги одбив сите! Ме повикаа Американците да снимам филм и серија за мене, дури и да напишам книга, но не успеавме да се договориме. Сакаа да ми променат некои настани од животот… Единствениот услов ми е ништо да не сменат и затоа немаше соработка. На крајот на краиштата, сè уште сум млада за да снимам филмови за мене, вели Цеца за Информер.

Таа истакнува дека не би имала време ниту за филм бидејќи има многу концерти во текот на летото, а минатиот викенд го прекина одморот на Кипар поради настап во Јахорина. Таа вели дека едвај чекала да се врати дома и да ги облече пижамите.

-Цел живот патувам, често сум во хотели и авиони, а кога ќе се вратам дома сакам да си облечам пижами. Тоа е рај за мене! Често сум без шминка, така најмногу ми се допаѓа. Не се срамам од моето лице и тело. Кога професионалните фотографи ме сликаат, не барам да ми ги издолжат нозете на фотошоп и да ми го испеглаат лицето како да имам 18 години, бидејќи имам 49 години! На Инстаграм објавувам фотографии кои сама ги правам, немам комплекси. На крајот на краиштата, се трудам да спијам доволно, да се грижам за себе и да се грижам за својот изглед бидејќи тоа што го гледам во огледалото ми е важно. Годините не се важни за тоа, погледнете ја Џеј Ло. Таа има 53 години и изгледа неверојатно, рече таа.

Најнови вести