среда, 15. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Фиорентина му на Тијаго Силва четири милиони евра годишно

Фиорентина му на Тијаго Силва четири милиони евра годишно

Дефанзивецот Тијаго Силва може да ја продолжи кариерата во Фиорентина. Италијанскиот клуб му нуди на 35-годишниот Бразилец договор со плата од четири милиони евра годишно, пренесува „La Gazzetta dello Sport“.

Договорот на Силва со ПСЖ истекува по крајот на оваа сезона. Францускиот клуб нема да го обнови договорот на капитенот.

Во сезоната 2019/20, Силва одигра 34 натпревари за ПСЖ, даде еден гол и забележа една асистенција.