недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Лука Јовиќ официјално фудбалер на Фиорентина

Лука Јовиќ официјално фудбалер на Фиорентина

Србскиот фудбалер Лука Јовиќ кого Реал Мадрид го плати 60 милиони евра официјално од вечерва е член на италијанска Фиорентина.

Јовиќ дојде во Фиренца како слободен фудбалер и потпиша перманентен договор со „виола“, а е поранешен фудбалер на Црвена Звезда, Бенфика и Ајнтрахт Франкфурт.

Доаѓа за да ја пополни дупката во нападот која се создаде со заминувањето зимоска на неговиот сонародник Душан Влаховиќ во Јувентус.