петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Лука Јовиќ официјално во Милан

Лука Јовиќ официјално во Милан

На последниот ден од преодниот рок, Милан во совите редови го донесе напаѓачот на Фиорентина, Лука Јовиќ. Србинот ќе биде на „Сан Сиро“ до крајот на сезоната како позајмен играч.

Јовиќ во минатото беше дел од Ајнтрахт Франкфурт и Реал Мадрид, а неговата плата во Милан ќе изнесува 2,5 милиони евра по сезона, со оглед дека останатите 2,5 ги плаќа Реал Мадрид.