петок, 17. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Фиорентина со ултиматум до Миленковиќ

Фиорентина со ултиматум до Миленковиќ

Италијанскиот калчолигаш, Фиорентина е во преговори со Никола Миленковиќ за нов договор.

Ако дефанзивецот не ја прифати последната понуда, ќе биде продаден. За Миленковиќ има интерес од повеќе тимови од Европа.

Фиорентина за Миленковиќ бара 30 милиони евра, сума која не би требало да биде проблем за клубовите да ја платат ако дефанзивецот не го продолжи договорот со „Виолетовите“.