петок, 8. март 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

Извлечени двојките за новата сезона во ПМФЛ

Извлечени двојките за новата сезона во ПМФЛ

Денеска во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Првата Македонска Фудбалска Лига (ПМФЛ)

Ждрепката одреди актуелниот првак Шкендија во првиот круг да се соочи со вицепрвакот Вардар.

Во воведното коло на 12. август ќе се сретнат уште:

Работнички – Ренова
Силекс – Шкупи
Победа – Беласица
Академија Пандев – Македонија Ѓ.П.