недела, 17. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Кејн: Нека ме исмеваат, не ме засега

Кејн: Нека ме исмеваат, не ме засега

Фудбалерот на Тотенхем, Хари Кејн не е многу загрижен од ироничните коментари што се појавија на социјалните мрежи, а се однесуваат на неговата жалба, да му биде запишан неми, едниот гол од натпреварот со Стоук.

Првично вториот гол на Тотенхем не отиде на контото на Кејн, но по разгледување на снимката комисија процени дека Кејн е стрелецот.

Така напаѓачот на Англија веќе има 26 гола, четири помалку од Мохамед Салах во трката за најдобар стрелец во Премиер лигата.

– Луѓето имаат свое мислење, но не ми е важно. Некои можеби ме потсмеваат, но јас сум фокусирана на мојата работа, вели Кејн.