недела, 26. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Марсеј загуби 11 натпревари по ред во Лигата на шампионите, само Андерлехт има полоша низа

Марсеј загуби 11 натпревари по ред во Лигата на шампионите, само Андерлехт има полоша низа

Екипата на Марсеј синоќа загуби од Манчестер сити со 3:0 на домашен терен во натпреварот од 2. коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Поразот беше 11-ти по ред за Французите на натпреварите од елитното фудбалско натпреварување. Ова е една од најлошите серии во историјата на натпреварувањето.

Само Андерлехт загуби повеќе натпревари по ред, белгиската екипа има серија од 12 порази. (МИА)