петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Маурицио Сари одби да застане на чело Марсеј

Маурицио Сари одби да застане на чело Марсеј

Маурицио Сари ја одбил понудата да застане на чело на Марсеј, објави на Твитер италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

Вчера, францускиот фудбалски клуб остана без тренер, откако Андре Вилаш-Боаш поднесе оставка, бидејќи раководството договори трансфер на фудбалер без негова согласност.

Последната работа на 62-годишниот Сари беше во Јувентус, со кого минатата сезона го освои италијанскиот шампион.