вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Милик нов играч на Марсеј

Милик нов играч на Марсеј

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра.

Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик нема ниту еден настап за Наполи оваа сезона и не беше вклучен во составот.

Полскиот фудбалер е најавено како големо засилување за поранешниот француски шампион.