среда, 29. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Обамејанг и Марсеј договорија соработка до 2026 година

Обамејанг и Марсеј договорија соработка до 2026 година

Пјер-Емерик Обамејанг се согласи на преселба во Марсеј. Според инсајдерот Фабрицио Романо, страните се договориле да склучат договор до 2026 година.

Францускиот клуб е во преговори со Челзи и се очекува да нема проблеми околу зделката.

Напаѓачот на репрезентацијата на Габон одигра 15 натпревари во Премиер лигата во сезоната 2022/23 и постигна еден гол.