недела, 7. јануари 2024. Вести денес: 0
home Фудбал

Постигнал повеќе од 200 гола, Јувентус го зема од Барселона

Постигнал повеќе од 200 гола, Јувентус го зема од Барселона

Јувентус продолжува да носи играчи, по бомбата од Реал во видот на Кристијано Роналдо, стига и суперталентираниот напаѓач од Барселона.

Младиот Пабло Морено, сепак, ќе ја задолжи опремата на младинскиот тим на Јувентус, пренесуваат шпанските медиуми.

Еден од најдобрите играчи меѓу своите врсници постигнал повеќе од 200 голови во младинските категории.

Јувентус за него ќе плати 700 илјади евра.