вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар ова лето, Бразилецот не сака да го напушти Париз

ПСЖ е подготвен да се раздели со Нејмар ова лето, Бразилецот не сака да го напушти Париз

Бразилскиот напаѓач на Пари Сен-Жермен, Нејмар, одбил да го напушти клубот, објави „Марка“.

ПСЖ има намера да го растовари платниот список и е подготвен да се ослободи од неколку играчи. Нејмар со плата од околу 50 милиони евра по сезона е еден од кандидатите за трансфер. Но, играчот предупреди дека нема да го напушти клубот.

Триесетгодишниот Бразилец игра за ПСЖ од 2017 година, минатата сезона за парижаните одигра 28 натпревари во сите натпреварувања, постигна 13 гола и создаде осум асистенции.

Договорот на Најмар со францускиот фудбалски шампион е со важност до летото 2025 година.