вторник, 12. декември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Санчо замина со Борусија во претсезонскиот тренинг камп

Санчо замина со Борусија во претсезонскиот тренинг камп

Бундеслигашот Борусија Дортмунд на официјалниот Твитер објави список на играчи кои заминаа на тренинг-кампот во Швајцарија.

Во составот се наоѓа и играчот од средниот ред Џејдон Санчо, кој наскоро може да се пресели во Манчестер јунајтед.

Исто така во Швајцарија отиде и 16-годишниот Џуд Белингем, кој потпиша со клубот ова лето.