вторник, 14. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

(ВИДЕО) ФФМ и МВР сега вие сте на потег: СРАМОТ на Чаир заслужува ЖЕСТОКА реакција

(ВИДЕО) ФФМ и МВР сега вие сте на потег: СРАМОТ на Чаир заслужува ЖЕСТОКА реакција

Мечот помеѓу Шкупи и Шкендија од Купот на Македонија не дочека да се одигра ни едно полувреме.

Буквално фудбалерите од Тетово спасуваа жива глава од стадионот во Чаир. Специјалците на МВР со жив штит и крајни напори некако успеаа да ги изнесат од теренот.

Мечот за среќа се снимаше и пренесуваше, па сведоци сме што се случи. Бројни навивачи на клубот од Чаир влетаа во терен и видно пред камери нападнаа фудбалери на тимот од Тетово.

Се уште нема информации за повредени иако се очекува да има со оглед на нерeдите

Епа господо од МВР и ФФМ сега вие сте на потег за овој СРАМ. Јавноста очекува жестоки и силни казни кои еднаш за секогаш треба да кажат стоп на ваквите појави.

Очекуваме брзо да се огласат и да соопштат детали за приведени и уапсени лица (кои и тоа како треба да ги има, само од камерите кои ги уловија).

А клубот Шкупи секако од ФФМ треба да си го добие тоа што го следува. Доста беше замижување и провлекување низ прсти. Ваква слаба организација на меч од висок ризик е НЕДОЗВОЛИВО. Волку пиротехника колку што влета на терен е НЕЗАМИСЛИВО.

Дали сте свесни дека некој можеше недај боже да загине, или да остане траен инвалид. Дали сте свесни.