недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Кошарка

Ц.Звезда се засилува со српски репрезентативец

Ц.Звезда се засилува со српски репрезентативец

Актуелниот шампион на АБА лигата белградска Црвена звезда ќе се засили со Стефан Јовиќ пред стартот на новата сезона во АБА лигата и дуелот против МЗТ Скопје.

Како што пишуваат грчките медиуми, Јовиќ ќе го носи „црвено-белиот“ дрес до крајот на сезоната. Ова воедно е враќање на српскиот кошаркар во тимот за кога ги бранеше боите во периодот од 2014 до 2017 година.

Инаку, МЗТ Скопје и гостува на Звезда на стартот од новата сезона во АБА лигата, меч кој ќе се одигра в недела во салата „Пионир“.